1. juulist 2026 jõustuvad Põlva vallas uued jäätmeveo hinnad, mis tulenevad riikliku jäätmereformi rakendamisest ja jäätmekäitluse kulude muutumisest.
Muudatused on seotud riikliku jäätmereformiga, mille eesmärk on suurendada jäätmete ringlussevõttu ning vähendada jäätmete põletamist ja ladestamist. Hinnamuudatus puudutab peamiselt segaolmejäätmete ning väiksemas mahus biojäätmete äravedu.
Segaolmejäätmete äravedu kallineb kõige rohkem, sest nende põletamisele ja prügilasse ladestamisele kehtestatakse kõrgem saastetasu. Biojäätmete hind tõuseb, kuna biojäätmete käitlemisel tekib jääk, mis suunatakse põletusse või ladestamisele, kus tuleb maksta saastetasu.
Hinnatõusu mõju aitab vähendada liigiti kogumine. Mida vähem satub segaolmejäätmete hulka pakendeid, biojäätmeid ja paberit, seda harvem peab segaolmejäätmeid ära vedama.
Soovitame elanikel pöörata rohkem tähelepanu jäätmete sorteerimisele ning vaadata üle oma segaolmejäätmete mahuti suurus. Õige mahuti, liigiti kogumine ja tühjendamise sagedus aitavad jäätmeveo kulusid vähendada.